Leírás
A STEVENS Taniwha 2025-ös modellje könnyű és tartós alumínium 6061 DB vázzal rendelkezik, amely belső kábelvezetést és rögzítési pontokat kínál csomagtartó felszereléséhez, így a kerékpár sokoldalúan használható mind terepen, mind városi környezetben. A vázmérettől függően 27.,5" vagy 29" kerekekkel szerelt változatok közül választhatunk, biztosítva a megfelelő illeszkedést és optimális kezelhetőséget minden kerékpáros számára. A 100 mm-es rugóúttal rendelkező SR Suntour X1 LOR-R villa simítja ki az egyenetlen terepet, növelve a kényelmet és a kontrollt.
A Shimano CUES U6000 2x10 sebességes váltórendszer széles áttételi tartományt kínál, lehetővé téve a könnyed mászást és a gyors haladást sík terepen egyaránt. A hidraulikus Tektro HD-T275 tárcsafékek megbízható és erőteljes fékezést biztosítanak minden időjárási körülmény között, növelve a biztonságot a lejtőkön és technikás szakaszokon. A kerékpár Oxygen RM-M19 felnikre szerelt Schwalbe Smart Sam Active-Line gumiabroncsokkal van felszerelve, amelyek kiváló tapadást és alacsony gördülési ellenállást biztosítanak a változatos terepviszonyok között.
A 740 mm széles Oxygen Driver kormány maximális irányítást és stabilitást nyújt, valamint az ergonomikusságának köszönhetően hosszú távon is kényelmes fogást biztosít. A STEVENS Taniwha ideális választás mindazok számára, akik megbízható és sokoldalú mountain bike-ot keresnek, legyen szó kezdő terepkerékpárosokról vagy tapasztalt bringásokról, akik új kalandokra vágynak.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Aluminium 6061 DB |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 46 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour X1 LOR-R |
| Villa típus | Tekercsrugós |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano CUES U6000 |
| Hajtómű fogszám | 36-22T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano CS-LG300 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-39T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | Shimano CN-LG500 |
| Pedál | ATB Pro Reflex |
| Középcsapágy | BSA 73 mm |
| Első váltó | Shimano CUES U6000 |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U6000 Shadow |
| Váltókar | Shimano CUES U6000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Tektro HD-T275 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Tektro TR180-35/TR160-35 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| Fékkar | Tektro HD-T275 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Oxygen Driver |
| Kormány szélesség | 740 mm |
| Kormány emelkedés | 25 mm |
| Kormányszár | Oxygen Driver |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 90 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 6° |
| Kormánycsapágy | STEVENS AH |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Oxygen Havoc |
| Nyeregcső | Oxygen Driver |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 350 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Schwalbe Smart Sam Active-Line |
| Első gumi fajta | KevlarGuard |
| Első gumi méret | 57-622 |
| Hátsó gumi | Schwalbe Smart Sam Active-Line |
| Hátsó gumi fajta | KevlarGuard |
| Hátsó gumi méret | 57-622 |
| Felni | Oxygen RM-M19 |
| Első agy | Formula CL-51 |
| Első agy méret | 100 x 5 mm |
| Hátsó agy | Formula CL-52 |
| Hátsó agy méret | 135 x 5 mm |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2025 |
| Teherbírás | 115 kg |
| Súly | 14.6 kg |