Leírás
A 2022-es STEVENS Taniwha MTB kerékpár egy ideális választás mindazok számára, akik egy strapabíró és sokoldalú hegyikerékpárt keresnek. Az alumínium 6061 DB váz könnyű és tartós, a belső kábelvezetés pedig elegáns megjelenést biztosít. A kerékpár különböző méretekben kapható, így minden kerékpáros megtalálhatja a számára megfelelő méretet.
A Taniwha SR Suntour XCR32 LO-R teleszkópvillával van felszerelve, amely 100 mm-es rugóúttal rendelkezik, így sima és kényelmes utazást biztosít a durva terepen is. A villa lockout funkciója lehetővé teszi a teleszkóp merevvé tételét sima úton, növelve ezzel a hatékonyságot.
A Shimano Alivio/Altus váltórendszer 2x9 sebességes konfigurációja sima és megbízható váltást biztosít minden körülmények között. A Shimano BR-MT200 hidraulikus tárcsafékek kiváló fékerőt és kontrollt nyújtanak, ami különösen fontos a meredek lejtőkön és technikás ösvényeken.
A kerékpár Schwalbe Smart Sam Active-Line gumiabroncsokkal és Oxygen RM-M19 felnikkel van felszerelve, amelyek kiváló tapadást és alacsony gördülési ellenállást kínálnak. A kerékpár súlya 13,9 kg (27,5") illetve 14,2 kg (29"), és két színben kapható: Shiny Petrol és Stealth Black.
A Taniwha ergonomikus Riser kormánnyal és kényelmes Oxygen Raceline nyereggel van felszerelve, amely hosszabb utakon is kényelmet biztosít. Az Oxygen Driver alkatrészek és a 740 mm széles kormány maximális kontrollt nyújtanak a technikás terepen is.
Összességében a STEVENS Taniwha 2022 egy jól megtervezett és felszerelt hegyikerékpár, amely kiváló választás mind a kezdők, mind a tapasztaltabb kerékpárosok számára, akik egy megbízható és sokoldalú kerékpárt keresnek a terepkerékpározáshoz.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | 6061 DB |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 51 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour XCR32 LO-R |
| Villa típus | Tekercsrugós |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano FC-MT210-2 |
| Hajtómű fogszám | 36-22T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano CS-HG200 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-36T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 9 sebességes |
| Lánc | Shimano CN-HG53 |
| Pedál | MTB Flatpedal Reflex |
| Középcsapágy | BSA 73 mm |
| Első váltó | Shimano Alivio |
| Hátsó váltó | Shimano Alivio Shadow |
| Váltókar | Shimano Alivio |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano BR-MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano SM-RT30 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| Fékkar | Shimano BL-MT200 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Oxygen Driver |
| Kormány szélesség | 700 mm |
| Kormány emelkedés | 25 mm |
| Kormányszár | Oxygen Driver |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 110 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 6° |
| Kormánycsapágy | STEVENS AH |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Oxygen Raceline |
| Nyeregcső | Oxygen Driver |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| Nyeregcső hossz | 350 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Schwalbe Smart Sam Active-Line |
| Első gumi fajta | KevlarGuard |
| Első gumi méret | 57-622 |
| Hátsó gumi | Schwalbe Smart Sam Active-Line |
| Hátsó gumi fajta | KevlarGuard |
| Hátsó gumi méret | 57-622 |
| Felni | Oxygen RM-M19 |
| Első agy | Shimano HB-TX505 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Hátsó agy | Shimano FH-TX505-8 |
| Hátsó agy méret | 135 x 10 mm |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2022 |
| Teherbírás | 115 kg |
| Súly | 14.2 kg |