Leírás
Legyen szó magányos bikepacking kalandokról, többnapos versenyekről vagy arról, hogy egész évben, minden körülmények között gyűjtsd a kilométereket – a SILEX 8000 mindenre készen áll. Úgy terveztük, hogy terepen is mountain bike-képességeket nyújtson, miközben megőrzi mindazt a sokoldalúságot, amiért a gravel adventure bringáinkat szeretik. A legújabb, vezeték nélküli SRAM Apex AXS váltórendszer széles, finoman lépcsőzött áttételt kínál, villámgyors váltásokkal minden körülmények között. A karbon DT Swiss G1800 kerekek erősek és reszponzívak, így ez a bringa tényleg bármikor kész a kalandra.
A SILEX bármilyen tekerést kalanddá változtat – legyen az egy többnapos gravel bikepacking túra, vagy csak egy vidám kerülőút a munkába menet. Számtalan tesztgyőzelem, sajtódíj, iparági elismerés és még egy világbajnoki cím is bizonyítja, hogy a SILEX új szintre emeli a gravel bringák terepképességét. Ez a laposabb fejcsőszögnek és a nagyobb gumiférőhelynek (700x45 mm, sárvédővel is akár 42 mm) köszönhető. A magabiztos, mountain bike ihlette kezelhetőséget ötvöztük a mindenfelületű sokoldalúsággal, így a SILEX stabil, ha csomagokkal megpakolva mész, de gyors és játékos, ha odalépsz neki. Karbon és alumínium vázas változatban is elérhető, így minden költségkerethez van megfelelő modell, de mindegyikben közös a rengeteg rögzítési pont kulacstartóknak, villás rögzítőknek és kiegészítőknek – vagyis mindaz, amitől ez a kormánytépős mindenes ennyire sokoldalú. Hozzáadtuk a letisztult WIRE PORT kábelvezetést a szebb megjelenésért és hogy a kormánytáskák ne akadjanak bele a vezetékekbe, a teljesen karbon villa pedig most már még több csomagrögzítő ponttal és dinamóagynak kialakított belső kábelvezetéssel érkezik. 1x és 2x hajtásrendszerrel is használható, így pontosan olyan áttételt választhatsz, ami illik a terephez – vagy egyszerűen csak a saját stílusodhoz. A SILEX-szel tényleg kinyílik előtted a világ.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Silex CF2 II |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 47 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Silex II CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Apex 1 Wide Crankset |
| Hajtómű fogszám | 42T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Sram XG 1275 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-52T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Sram Apex |
| Hátsó váltó | Sram X1 Eagle |
| Váltókar | Sram Apex AXS |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram Apex |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram Centerline |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| Fékkar | Sram Apex |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Easton EC90 AX |
| Kormány anyag | Karbon |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA external neck |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Prologo Scratch M5 AGX |
| Nyeregcső | MERIDA Team SL II |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | MAXXIS Rambler |
| Első gumi fajta | TR/EXO |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | MAXXIS Rambler |
| Hátsó gumi fajta | TR/EXO |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | DT Swiss G 1800 Spline |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 9.2 kg |