Leírás
A SILEX minden túrát kalanddá varázsol, akár egy többnapos gravel bikepacking túráról van szó, akár csak a munkába vezető szórakoztató útról. Több tesztgyőzelem, sajtóelismerések, ipari díjak és még egy világbajnoki cím is szerepel a neve mellett, a SILEX új magasságokba emeli a gravel bringák terepi képességeit, hála a laza fejcső szögnek és a megnövelt gumiabroncs-térnek, akár 700x45 mm-es, vagy 42 mm-es gumikkal sárvédőkkel. Ezt a magabiztos, mountain bike-okra jellemző irányíthatóságot ötvöztük a minden terepre alkalmas sokoldalúsággal, így stabil marad, ha felpakolva utazunk, de mégis gyors és szórakoztató, amikor kiereszted a gázt. A carbon és alumínium vázopciókkal mindenki megtalálhatja a pénztárcájához legjobban illőt, de mindegyik modell osztozik a különféle rögzítési pontokban a villa tartókkal, kulacstartókkal és kiegészítőkkel, amelyek mindenhová elérhetővé teszik ezt az univerzális drop-bar gépet. Hozzáadtuk az elegáns WIRE PORT kábelrendezést a szebb megjelenés érdekében – és hogy kevesebb kábel akadjon bele a kormánytáskába – és a karbon villa minden modellnél több csomagtartó rögzítési ponttal rendelkezik, plusz belső kábelvezetés a dinamós hub számára. Az 1x vagy 2x váltórendszerek használatának lehetősége lehetővé teszi, hogy a feladathoz vagy a személyes preferenciáidhoz igazíthasd a fogaskerék-kombinációt, így a SILEX minden kalandot könnyedén teljesíthet.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | SILEX CF2 II |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 50 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SILEX II CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano GRX820 |
| Hajtómű fogszám | 42T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 172.5 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano M7100 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M7100 |
| Hátsó váltó | Shimano GRX822 |
| Váltókar | Shimano GRX820 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano GRX820 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT64 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| Fékkar | Shimano GRX820 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert GRII |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 420 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA EXTERNAL |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Expert SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert CC |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | MAXXIS Rambler |
| Első gumi fajta | TR/EXO |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | MAXXIS Rambler |
| Hátsó gumi fajta | TR/EXO |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | Easton EA70 AX |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2025 |
| Teherbírás | 120 kg |