Leírás
Mindig készen az útra – bármilyen útra. A SCULTURA ENDURANCE GR 200 elmosódott határt húz a gravel versenykerékpár és a hosszú távú országúti bringa között, így ha az aszfalt ösvénybe vált, te akkor is folytathatod az utat. A kényelmes, stabil, de pontos irányítást nyújtó endurance geometria a könnyű, háromszor húzott alumínium váznak köszönhető, míg a 35 mm-es Kenda gumik stílust, sebességet és kényelmet biztosítanak egyszerre. A pontos Shimano CUES 2x9 sebességes váltórendszer, a hidraulikus tárcsafékek, valamint a gravel-specifikus kormány és kerékszett teszik teljessé ezt a sokoldalú bringát, amely minden terepen otthon érzi magát.
A SCULTURA ENDURANCE azoknak a kerékpárosoknak készült, akik hosszú órákat szeretnének nyeregben tölteni, miközben kényelmes, nyugodt testtartásban tekerhetnek. A széles gumik kisimítják a kátyús vidéki utakat, a magasabb fejcső pedig lazább, pihentetőbb üléspozíciót biztosít. A modell azonnali sikert aratott a nemzetközi sajtóban: a RennRad magazin „komfortdíját” is elnyerte, emellett olyan elismeréseket kapott, mint „kiváló kényelem”, „bizalomgerjesztő irányíthatóság”, „élénk karakter” és „igazán élvezetes” a Gran Fondo, a Cyclingnews, a Cyclingtips és a Road.cc magazinok részéről. A SCULTURA ENDURANCE geometriája kényelmesebb, mint a versenyorientált SCULTURA modellé, ugyanakkor nagyobb gumiférőhelyet és a legmodernebb szabványok integrációját kínálja. A klasszikus országúti SCULTURA és a kalandosabb SILEX gravel közé pozicionált modell, míg az ENDURANCE GR változatok a gravel versenyzés szerelmeseinek szólnak, terepre kész gumikkal és kiszélesített kormánnyal.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Scultura Endurance Lite |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 56 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Scultura Endurance CF3 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano CUES |
| Hajtómű fogszám | 50-34T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 172.5 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano LG300 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-36T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 9 sebességes |
| Lánc | KMC xGlide |
| Középcsapágy | Shimano SM-BB71-41B |
| Első váltó | Shimano CUES |
| Hátsó váltó | Shimano CUES |
| Váltókar | Shimano CUES |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano CUES |
| Féktípus | Mechanikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano CUES |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert GR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 420 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 110 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA external neck |
| Markolat | MERIDA Road Comp |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Kenda Tanwall |
| Első gumi méret | 700 x 35C |
| Hátsó gumi | Kenda Tanwall |
| Hátsó gumi méret | 700 x 35C |
| Felni | MERIDA Comp SL II |
| Első agy | Shimano TC500 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 10.7 kg |