Leírás
A SCULTURA ENDURANCE tökéletes választás a szabadidős kerékpárosok számára, akik hosszú órákat szeretnének tölteni a nyeregben, miközben kényelmesen és nyugodtan ülnek a kerékpáron. A széles gumiabroncsok még a kátyúkkal tarkított országutakon is bőséges kényelmet nyújtanak, míg a hosszabb fejcső nyugodtabb üléspozíciót biztosít. Azonnali sikert aratott a nemzetközi kerékpáros sajtóban, és amellett, hogy a RennRad "kényelmi" díjat adott neki, olyan bókok hosszú listáját kapta, mint a "kiváló kényelem", "bizalomgerjesztő", "élénk érzés" és "élvezetes" a kerékpáros médiában, mint a Gran Fondo, Cyclingnews, Cyclingtips és Road.cc. A névadójához, a SCULTURA-hoz képest az ENDURANCE kényelmesebb geometriával, nagyobb gumiférőhellyel és a legújabb szabványok zökkenőmentes integrálásával rendelkezik. Egyik oldalon az országúti orientált SCULTURA, a másikon pedig a Gravel/kalandos SILEX között helyezkedik el, míg a SCULTURA ENDURANCE GR termékcsalád a Gravelversenyzésre összpontosító opciókat kínál terepjárásra alkalmas abroncsokkal és szélesített kormányokkal.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | SCULTURA ENDURANCE CF3 II |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 49 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SCULTURA ENDURANCE CF3 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano 105 R7100 |
| Hajtómű fogszám | 50-34T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 172.5 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano 105 R7101 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-34T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Középcsapágy | Shimano SM-BB72-41B |
| Első váltó | Shimano 105 |
| Hátsó váltó | Shimano 105 |
| Váltókar | Shimano 105 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano 105 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT54 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano 105 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert SLII |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Expert SL 2PII |
| Kormányszár hossz | 90 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -9° |
| Kormánycsapágy | MERIDA Team SL |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert CC |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Maxxis RE-FUSE |
| Első gumi méret | 700 x 32C |
| Hátsó gumi | Maxxis RE-FUSE |
| Hátsó gumi méret | 700 x 32C |
| Felni | MERIDA Expert SLII |
| Első agy | Shimano HB-TC500 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano HB-TC500-HL |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2025 |
| Súly | 9.3 kg |