Leírás
Ha megfizethető országúti bringát keresel kényelmes geometriával és bőséges gumiférőhellyel – akár 35 mm-es gumikhoz is, sárvédőkkel együtt –, akkor a SCULTURA ENDURANCE 300 tökéletes választás. A modell igényesen megmunkált 6066-os alumínium váza ugyanazt a komfortorientált geometriát kapta, mint karbon testvérei, amit egy teljes karbon villa egészít ki a még jobb rezgéscsillapításért. A megbízható Shimano CUES 10 sebességes váltórendszer bringa ideális társ a hosszabb, kényelmes országúti tekerésekhez.
A SCULTURA ENDURANCE azoknak a kerékpárosoknak készült, akik hosszú órákat szeretnének nyeregben tölteni, miközben kényelmes, nyugodt testtartásban tekerhetnek. A széles gumik kisimítják a kátyús vidéki utakat, a magasabb fejcső pedig lazább, pihentetőbb üléspozíciót biztosít. A modell azonnali sikert aratott a nemzetközi sajtóban: a RennRad magazin „komfortdíját” is elnyerte, emellett olyan elismeréseket kapott, mint „kiváló kényelem”, „bizalomgerjesztő irányíthatóság”, „élénk karakter” és „igazán élvezetes” a Gran Fondo, a Cyclingnews, a Cyclingtips és a Road.cc magazinok részéről. A SCULTURA ENDURANCE geometriája kényelmesebb, mint a versenyorientált SCULTURA modellé, ugyanakkor nagyobb gumiférőhelyet és a legmodernebb szabványok integrációját kínálja. A klasszikus országúti SCULTURA és a kalandosabb SILEX gravel közé pozicionált modell, míg az ENDURANCE GR változatok a gravel versenyzés szerelmeseinek szólnak, terepre kész gumikkal és kiszélesített kormánnyal.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Scultura Endurance Lite |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 51 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Scultura Endurance CF3 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano CUES |
| Hajtómű fogszám | 50-34T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano LG300 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-39T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | KMC X10 |
| Középcsapágy | Shimano SM-BB71-41B |
| Első váltó | Shimano CUES |
| Hátsó váltó | Shimano CUES |
| Váltókar | Shimano CUES |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano CUES |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano CUES |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert SL II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA external neck |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Maxxis Detonator |
| Első gumi méret | 700 x 32C |
| Hátsó gumi | Maxxis Detonator |
| Hátsó gumi méret | 700 x 32C |
| Felni | MERIDA Comp SL III |
| Első agy | Joytech D981-12 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Joytech D872SB |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 10.2 kg |