Leírás
Egy könnyű karbon országúti bringát keresel szuperpontos elektronikus váltórendszerrel, rengeteg aerodinamikai fejlesztéssel, tökéletes kábelintegrációval, kategóriájában kiemelkedő kényelmes vázzal, bőséges gumiférőhellyel és minőségi alkatrészekkel? Legyen szó versenyzésről, gyors klubtúrák elején való tekerésről vagy hullámos útvonalakról, a Shimano 105 Di2-vel szerelt SCULTURA 6000 lehet a tökéletes választásod. Díjnyertes SCULTURA modellünk a „karcsú, versenyre hangolt kényelem” megtestesítője – és pontosan ezt nyújtja, bármilyen kihívás elé állítod.
Az ötödik generációs könnyű versenybringánk a kiemelkedő kezelhetőséget még jobb kényelemmel és még aerodinamikusabb vázzal ötvözi. A teszt- és díjnyertes REACTO aero részleteinek felhasználásával a SCULTURA a valaha volt legaerodinamikusabb verzió lett. Ugyanakkor hű marad a könnyűségéhez, fürgeségéhez és a bringás komfortjához, sőt, ezeknek a tényezőknek a szintjét még magasabbra emeli. A SCULTURA kimagasló rugalmasságot nyújt, így a test frissen marad a végső sprinthez vagy emelkedőhöz. A CF5 és CF3 karbon verziók ugyanazt a geometriát használják, mint a REACTO, így a Team Bahrain Victorious versenyzői által bizonyított kezelhetőséget kapod. Karbonból és alumíniumból is elérhető, tárcsás vagy fékpofás változatban, a klasszikus országúti bringánk így ötvözi a kiemelkedő kényelmet a villámgyors gyorsulással és a kimagasló mászóteljesítménnyel.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Scultura CF3 V |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 48 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Scultura CF3 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano 105 R7100 |
| Hajtómű fogszám | 50-34T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano 105 R7101 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-34T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Shimano M6100 |
| Középcsapágy | Shimano SM-BB71-41B |
| Első váltó | Shimano 105 Di2 |
| Hátsó váltó | Shimano 105 Di2 |
| Váltókar | Shimano 105 Di2 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano 105 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano CL700 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano 105 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert SLII |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 380 mm |
| Kormányszár | FSA SMR-II |
| Kormányszár hossz | 100 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -10° |
| Kormánycsapágy | FSA ACR NO.55R |
| Markolat | MERIDA Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Expert SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert SL |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Continental Grand Prix TR |
| Első gumi méret | 700 x 28C |
| Hátsó gumi | Continental Grand Prix TR |
| Hátsó gumi méret | 700 x 28C |
| Felni | Vision SC 45 i23 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Súly | 8.2 kg |