Leírás
A 2022-es év újdonsága, hogy izgatottan mutatjuk be könnyű versenybringánk 5. generációját. Miközben a tesztelt és díjnyertes REACTO aero kerékpárunk kiválasztott aerodinamikai részleteinek beépítésével az új SCULTURA a valaha volt legaerodinamikusabb, mégis hű marad a könnyű súlyra, az agilitásra és a versenyzői kényelemre összpontosító jellegéhez; sőt, ezeket a tényezőket a következő szintre emeli. Az új SCULTURA kiemelkedő rugalmasságról tesz tanúbizonyságot, és a kategóriájában vezető menetkomfortot biztosít a versenyzőnek, segít frissen tartani a testet az utolsó sprintre vagy emelkedőre. Az új CF5 és CF3 karbon változatok geometriája megegyezik a REACTO-nkkal, így a Team Bahrain Victorious versenyzőjének versenyen bevált kezelhetőséget biztosít. Karbon és alumínium kivitelben, tárcsafékes vagy felnifékes opcióban kapható klasszikus országúti kerékpárunk a kiemelkedő kényelmet kombinálja a whippet-szerű gyorsulással és a kategóriavezető mászó képességekkel.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | SCULTURA CF3 V |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 55 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SCULTURA CF3 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano 105 |
| Hajtómű fogszám | 50-34T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano CS-R7000 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-30T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 11 sebességes |
| Lánc | KMC X11 |
| Középcsapágy | SM-BB71-41B |
| Első váltó | Shimano 105 |
| Hátsó váltó | Shimano 105 |
| Váltókar | Shimano 105 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano 105 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| Fékkar | Shimano 105 |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA EXPERT SL |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 440 mm |
| Kormányszár | FSA SMR ACR |
| Kormányszár hossz | 120 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | FSA ACR |
| Markolat | MERIDA ROAD Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA EXPERT SL |
| Nyeregcső | MERIDA EXPERT CC |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Continental Ultra Sport III |
| Első gumi méret | 700 x 28C |
| Hátsó gumi | Continental Ultra Sport III |
| Hátsó gumi méret | 700 x 28C |
| Felni | MERIDA EXPERT SL |
| Első agy | VP CLK170F |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | VP CLK270R |
| Hátsó agy méret | 142 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2022 |
| Teherbírás | 120 kg |