Leírás
Olyan bringát keresel, ami mindent bír — az XC versenyektől kezdve egészen a hosszú hegyi túranapokig? A NINETY-SIX 400 pontosan erre készült. Teljes felfüggesztésű kényelmet kínál, mindezt elérhető áron. A nagy teljesítményű, mégis kedvező árú alumínium váz a bevált P-FLEX technológiát használja, amely 110 mm finoman kontrollált rugóutat biztosít elöl és hátul, távirányítós SR Suntour rugózással, Shimano 12 sebességes hajtáslánccal és erőteljes hidraulikus tárcsafékekkel. A csomagot a MERIDA dropper nyeregcső teszi teljessé — minden adott, hogy stílusosan és magabiztosan hódítsd meg az ösvényeket.
A NINETY-SIX a korábbi, Világkupa-tapasztalatokkal bizonyított XC és maraton versenygép legújabb generációja. Megörökölte az elődje támadós, versenyre kész DNS-ét, miközben a modern, technikás pályákhoz szükséges stabilitást és sokoldalúságot is magáévá tette. A karbon vázszerkezet és a P-FLEX hátsó felfüggesztés tökéletes alapot kínál egy gyors, játékos és élménydús rövid rugóutas fully bringához, amely újradefiniálja, mit is jelent ma egy modern XC versenykerékpár. Készen áll a kemény, technikás világbajnoki pályákra, ugyanakkor ideális azoknak a trail bringásoknak is, akik a villámgyors mászások mellett soha nem látott magabiztossággal szeretnének ereszkedni.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Ninety-Six Lite V |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 41 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour Raidon34 R-2CR |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 110 mm |
| Rugóstag | SR Suntour Edge LOR |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano Deore MT512 |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Deore M6100 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | KMC X12 |
| Középcsapágy | Shimano BB-MT-501 |
| Hátsó váltó | Shimano Deore M6100 |
| Váltókar | Shimano Deore M6100 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Expert CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 760 mm |
| Kormány emelkedés | 0 mm |
| Kormányszár | Merida Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 60 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR Merida External |
| Markolat | Merida Comp EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Expert TR II |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon Race |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon Race |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | Merida Comp CC II |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC600-MS-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |