Leírás
A MATTS J24 Plus egy igazi, vastag gumis „mini terepszörny”, amely a 24”-os túlméretezett abroncsok kivételes tapadását és irányíthatóságát kínálja. A merev villa minimális súlyt biztosít, míg a gyerekek igényeire szabott alkatrészek, az erős hidraulikus tárcsafékek és a sima működésű Shimano váltórendszer együtt garantálják a maximális élményt — minden felesleges „zsír” nélkül. Ideális 129–137 cm közötti testmagassághoz.
A MATTS J sorozatot a holnap hőseinek terveztük. Minden, amit a felnőtt kerékpárok gyártása során megtanultunk, beépítettük ezekbe a könnyű, magas minőségű gyerekbringákba. A kimondottan gyerekekre szabott alkatrészeket ugyanazzal a gondossággal és precizitással terveztük, mint bármely más MERIDA modellt. Így a fiatal bringások is ugyanazt az örömöt, biztonságot és megbízhatóságot élhetik át, mint a felnőttek. Bárhány éves vagy, bármilyen szinten tekersz — vár rád az első MERIDA-d!
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | Matts J.24+ |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 29 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Matts J.24+ |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Alumínium |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Prowheel A10PP |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 127 mm |
| Fogaskoszorú | Microshift CS-083 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-38T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 8 sebességes |
| Lánc | KMC Z8.3 |
| Középcsapágy | Squared LL116 |
| Hátsó váltó | Microshift Acolyte Speed Super Short Cage |
| Váltókar | Microshift Acolyte Quick Trigger Pro |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Tektro HD-J2820 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Tektro TR160-52 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert JR |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 600 mm |
| Kormány emelkedés | 25 mm |
| Kormányszár | MERIDA Comp CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 50 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | FSA NO.10P Neck15 |
| Markolat | MERIDA Expert JR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Expert JR |
| Nyeregcső | MERIDA Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 27.2 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 24" |
| Első gumi | Maxxis Pace |
| Első gumi méret | 24 x 2.10 |
| Hátsó gumi | Maxxis Pace |
| Hátsó gumi méret | 24 x 2.10 |
| Felni | MERIDA JR 24+ |
| Első agy | KT-K68F |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Hátsó agy | KT-CU8R-8/9/10S |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Küllőszám | 24 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| Kitámasztó | Kickstand adjustable alloy |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 80 kg |
| Súly | 10.1 kg |