Leírás
Az agyamotoros rásegítés és a gravel kerékpár terepképességeinek kombinációja teszi az eSILEX 600+ modellt tökéletes választássá bárhová is vezessen az út. Az agilis 650b kerekekre szerelt, ballonos gravel gumik kiváló tapadást biztosítanak terepen is, míg a MAHLE ebikemotion X30 agymotor és a 237 Wh-s akkumulátor diszkrét, de hatékony segítséget nyújt, amikor szükség van rá. Az SRAM Apex 1x11 váltórendszer és a hidraulikus tárcsafékek precíz irányítást adnak, a karbon villa pedig hatékonyan csillapítja a rezgéseket. A számos rögzítési pont révén a bringa ideális választás bikepacking túrákhoz is.
Ha gyakran választod az aszfalt helyett a felfedezésre váró földutakat, vagy egyszerűen csak szeretsz letérni a megszokott ösvényekről, az eSILEX a tökéletes társ. Az új MAHLE X30 hátsó agymotor és az integrált akkumulátor egyenletes, természetes érzetű rásegítést biztosít, amikor épp szükséged van rá. A hatótáv növelhető a külső 208 Wh MAHLE Range Extender akkumulátorral is. A modell elérhető robosztusabb 650b vagy gyorsabban gördülő 700c kerékszettel, mindkettő gravel gumikra optimalizálva a maximális tapadás érdekében. A vázon és a villán elhelyezett számos rögzítési pont lehetővé teszi, hogy az eSILEX könnyedén kalandra kész túrakerékpárrá váljon — kompromisszumok nélkül.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | eSILEX LITE II |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 49 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SILEX CF2 |
| Villa típus | Merev villa |
| Felfüggesztés anyag | Karbon |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Sram Apex 1 Wide Crankset |
| Hajtómű fogszám | 40T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Sram PG-1210 Eagle |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-50T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | Sram SX Eagle |
| Pedál | VP VPE-891 |
| Hátsó váltó | Sram Apex Eagle |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram Apex |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram Centerline |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert GR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 400 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 80 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | MERIDA 8158 |
| Markolat | Merida Road Expert |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Expert CC |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Maxxis Rambler |
| Első gumi méret | 650B x 47 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rambler |
| Hátsó gumi méret | 650B x 47 |
| Felni | Merida Expert CX |
| Első agy | Shimano TC500 |
| Első agy méret | 100 x 12 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500 |
| Küllőszám | 28 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| Első lámpa | Chance Good CG-119PG |
| Hátsó lámpa | Chance Good CG-404RG |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| Motor | Mahle X30 Drive Unit |
| Akkumulátor | Mahle ix2 |
| Kapacitás | 237 Wh |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 120 kg |
| Súly | 14.7 kg |