Leírás
Az új eONE-FORTY számára hatalmas játszótér áll rendelkezésre. Nemcsak a 750 Wh-s akkumulátor és a hozzáadható 360 Wh-s hatótáv-növelő miatt – hanem mert ez a bringa elképesztően sokoldalú: egyik nap a legkeményebb hegyi ösvényeket járhatod vele, másnap pedig tökéletes városi „SUV” partnered lesz. A díjnyertes trail- és enduro-sorozatunk felfüggesztési platformjával és geometriájával felszerelve bármilyen terepen magabiztos és megbízható teljesítményt nyújt. A 143 mm hátsó és 150 mm első rugóút mellett az egyszerűsített AGILOMETER méretezési rendszerünk is rendelkezésedre áll, ami alacsony átlépési magassággal biztosítja, hogy a kívánt irányíthatóságot választhasd: választhatsz hosszabb vázat a terepen nagyobb stabilitásért, vagy rövidebbet az agilitásért. Az eONE-FORTY teljesen felszerelt EQ modellekben is elérhető, melyek alapból lámpákkal, sárvédőkkel és csomagtartóval érkeznek, így tökéletes választás lehet akár városi, akár terephasználatra. A hatótáv-növelő külön elérhető, a 630 Wh-s akkumulátorral szerelt eONE-FORTY 400 modell pedig hatótáv-növelő nélkül kapható.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | eONE-FORTY LITE IV |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 46.5 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Sunotur Zeron 36X |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 150 mm |
| Rugóstag | SR Suntour Edge Plus |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | FSA 1x Steel Chainring |
| Hajtómű fogszám | 36T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar | Shimano FC-EM600 |
| Hajtókar hossz | 165 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano LG400 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-48T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | Shimano LG500 |
| Pedál | VP VPE-533 |
| Hátsó váltó | Shimano Cues U6000 |
| Váltókar | Shimano SL -MT500-IL / Shimano CUES U6000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT420 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT64 / Shimano RTEM600 |
| Féktárcsa méret | 203/203 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert eTR |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 30 mm |
| Kormányszár | MERIDA Expert eTR II |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA EXTERNAL |
| Markolat | MERIDA Expert EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA Comp SL |
| Nyeregcső | MERIDA Expert TR II |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon |
| Első gumi fajta | TR 3C EXO MaxxTerra |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon |
| Hátsó gumi fajta | TR 3C EXO MaxxTerra |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | MERIDA Comp TR II |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| Első lámpa | Lezyne Hecto StVZO E350+ Reverse |
| Hátsó lámpa | USB REAR Light CG-214RG |
| Sárvédő | EOF-204 |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| Motor | Shimano EP801 |
| Nyomaték | 85 Nm |
| Akkumulátor | Shimano EN806 |
| Kapacitás | 630 Wh |
| Kijelző | Shimano SC-EN600 |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2025 |
| Súly | 26.7 kg |