Leírás
Az új eONE-FORTY nagy hatótávval rendelkezik. Ez nem csak a 750 Wh-s akkumulátor miatt van így, amely 360 Wh-s hatótávnövelővel bővíthető - hanem azért is, mert ez egy hihetetlenül sokoldalú gép, amely egyik nap a hegyi kerékpárutakkal is megbirkózik, másnap pedig a városi terepjáró partnere lehet. A díjnyertes trail és enduro kerékpárcsaládunkból származó felfüggesztési platform és geometria révén páratlan terepjáró teljesítményt és kezelhetőséget biztosít, amely magabiztos, bárhová is viszed. Bevált felfüggesztési kialakításunk 143 mm-es hátsó és 150 mm-es első rugóutat biztosít, emellett egyszerűsített AGILOMETER méretezési rendszerünkkel is rendelkezik, amely lehetővé teszi, hogy a szuper alacsony átlépőmagasságnak köszönhetően kiválaszthassa a kívánt kezelhetőséget. Válassz hosszút a nagyobb terepstabilitásért, rövidebbet a nagyobb agilitásért. Az eONE-FORTY-t teljesen felszerelt EQ modellekben is kínáljuk, amelyek alapfelszereltségként lámpákkal, sárvédőkkel és csomagtartóval rendelkeznek, így tökéletes robusztus városi partnerré válik.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | eONE-FORTY LITE IV |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 44.5 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour Zeron 36 X |
| Villa típus | Levegős |
| Rugóstag | SR Suntour Edge Plus |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | FSA 1x Steel Megatooth Chainring |
| Hajtómű fogszám | 36T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar | Shimano FC-EN600 |
| Hajtókar hossz | 165 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano LG400 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-48T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | Shimano LG500 |
| Pedál | VP VPE-527 |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U6000 |
| Váltókar | Shimano SL -MT500-IL / Shimano CUES U6000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT420 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT30 / Shimano RT-EM600 |
| Féktárcsa méret | 203/203 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA EXPERT eTR |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 20 mm |
| Kormányszár | MERIDA EXPERT eTR II |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | Acros ICR MERIDA EXTERNAL neck w/ Blocklock |
| Markolat | MERIDA EXPERT EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA EXPERT SL |
| Nyeregcső | MERIDA EXPERT TR II |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| Nyeregcső hossz | 200 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon |
| Első gumi fajta | Hajtogatható, 3C EXO MaxxTerra |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon |
| Hátsó gumi fajta | Hajtogatható, 3C EXO MaxxTerra |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | MERIDA COMP TR II |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| Első lámpa | Lezyne E-Bike Power STVZO E115 |
| Hátsó lámpa | Chance Good USB CG-214RG |
| Sárvédő | Winning EOF-204 |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| Motor | Shimano EP801 |
| Nyomaték | 85 Nm |
| Akkumulátor | Shimano EN806 |
| Kapacitás | 630 Wh |
| Kijelző | Shimano SC-EN600 |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2024 |
| Teherbírás | 140 kg |
| Súly | 24.86 kg (M) |