Leírás
A több élmény ereje – ez az, amit az eBIG.NINE 400 kínál. Több móka terepen, köszönhetően az új, erőteljes Shimano EP6 motornak, amely segít feljutni a legmeredekebb emelkedőkön is. Több idő a nyeregben, a 630 Wh-s akkumulátornak hála, amely hosszú távon is kitart. Több irányíthatóság a SR Suntour teleszkópvillával, a masszív gumikkal és az erőteljes Shimano fékekkel. Mindezt felesleges súly nélkül, a magas minőségű alumínium váz jóvoltából, amelyre élettartam-garanciát vállalunk.
Az eBIG.NINE talán a legsokoldalúbb e-bike a kínálatunkban – a mindennapi használat és a sportos szabadidős tekerés tökéletes egyensúlyát testesíti meg. Komoly terepezésre is alkalmas, de a munkába járás sem jelent kihívást vele – különösen, ha közben élvezni is akarod az utat. A letisztult megjelenésű alumínium váz diszkréten rejti el a 630 vagy 750 Wh-s akkumulátort az alsócsőben, míg a kedvezőbb árú modellek félig integrált 504 Wh-s akkumulátorral készülnek. Az összes változatot erős, egyenletes Shimano rásegítő rendszerek hajtják, amelyek bármilyen emelkedőn felvisznek. A sárvédőkkel és kitámasztóval felszerelhető – vagy akár EQ, teljesen felszerelt verzióban is elérhető – eBIG.NINE minden helyzetben a legtöbbet hozza ki a bringázásból.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | eBIG.NINE LITE III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 43 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour XCM34-Boost LOR DS |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano CRE70 |
| Hajtómű fogszám | 34T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar | Shimano FC-EM600 |
| Hajtókar hossz | 165 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano LG300 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-48T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | Shimano LG500 |
| Pedál | VP VPE-537 |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U6000 |
| Váltókar | Shimano CUES U6000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT30 / Shimano RTEM300 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert TR II |
| Kormány szélesség | 760 mm |
| Kormány emelkedés | 18 mm |
| Kormányszár | MERIDA Expert eTR II |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 50 mm |
| Kormánycsapágy | MERIDA-8157 |
| Markolat | Merida Comp TK |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Expert CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Ikon |
| Első gumi méret | 29 x 2.2 |
| Hátsó gumi | Maxxis Ikon |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.2 |
| Felni | Merida Comp CC II |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| Első lámpa | Chance Good CG-119PG |
| Hátsó lámpa | Chance Good CG-404RG |
| Kitámasztó | CL-KA98 |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| Motor | Shimano EP6 |
| Nyomaték | 85 Nm |
| Akkumulátor | Shimano EN806 |
| Kapacitás | 630 Wh |
| Kijelző | Shimano SC-EN500A |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 140 kg |