Leírás
A megújult trekking/hibrid bringánk mostantól még nagyobb gumiférőhellyel érkezik, így még kényelmesebb vele a tekerés. Minőségi alkatrészek hosszú sorát kapta: erős, könnyen adagolható hidraulikus tárcsafékeket, széles, 18 sebességes váltórendszert, valamint kényelmet és biztonságot növelő teleszkópos villát. Mindez a legújabb, könnyű TFS alumínium vázra épül, amely kényelmes geometriájával a CROSSWAY 100-at tökéletes ár-érték arányú, mindennapi használatra és szabadidős bringázásra egyaránt ideális társsá teszi.
A CROSSWAY család sokoldalú és jól bevált megoldás a közlekedésre. Legyen szó edzésről, munkába járásról vagy nyugodt erdei kirándulásokról, kényelmes, egyenes üléspozíciója miatt élmény vele a tekerés. A komfortot szolgáló megoldások – például a teleszkópos villa és bizonyos modelleken az állítható kormányszár – tökéletes egyensúlyt teremtenek kényelem, élvezet és sokoldalúság között. Az új, magas minőségű alumínium váz mostantól akár 50 mm-es gumikat is fogad 700c kerekeken, így gyorsan haladhatsz, miközben extra defektvédelemmel, tapadással és kényelemmel számolhatsz. Sárvédők, csomagtartók és kitámasztók is felszerelhetők rá (külön elérhető EQ szettben), így a CROSSWAY a mindennapi bringázás ideális választása. Minden modell elérhető alacsony átlépésű vázzal is, hogy a fel- és leszállás még egyszerűbb legyen.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | CROSSWAY TFS IV |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 47 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour NEX HLO |
| Villa típus | Tekercsrugós |
| Villa rugóút | 63 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano CUES U4000 |
| Hajtómű fogszám | 40-26T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano LG300 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-36T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 9 sebességes |
| Lánc | KMC xGlide |
| Pedál | VP VPE-889P |
| Középcsapágy | Shimano BB-UN101 |
| Első váltó | Shimano CUES U4000 |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U3020 |
| Váltókar | Shimano CUES U4000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Comp CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 680 mm |
| Kormány emelkedés | 15 mm |
| Kormányszár | MERIDA Comp CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 90 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 17° |
| Kormánycsapágy | Merida M2346 Neck |
| Markolat | Merida Comp TK |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp TK |
| Nyeregcső | Merida Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Kenda Ambra K1278 |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | Kenda Ambra K1278 |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | Merida Comp TK |
| Első agy | Shimano QC300 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano QC300-HM |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Női |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 13.9 kg |