Leírás
Nem kell feltétlenül mélyen a zsebedbe nyúlni ahhoz, hogy megbízható, könnyű alumínium trekking kerékpárt kapj, amely a mindennapokban is jól teljesít, hétvégén pedig garantálja a kikapcsolódást és a kényelmes tekerést. A CROSSWAY 10 alacsony karbantartásigényű, könnyen adagolható tárcsafékekkel van felszerelve, valamint egy széles áttételtartományú 3x7 sebességes váltórendszerrel, amely gyors haladást és könnyed emelkedőzést biztosít. A teleszkópos villa növeli a kényelmet és a biztonságérzetet, így ez a modell tökéletes választás mindennapi közlekedéshez és hétvégi túrákhoz egyaránt.
A CROSSWAY család sokoldalú és bevált megoldást kínál a mindennapi közlekedésre. Legyen szó fitnesz-edzésről, munkába járásról vagy laza túrákról erdei és murvás utakon, a tervezés középpontjában a kényelmes, egyenes üléspozíció áll, hogy nyugodtan élvezhesd a környezetet. A kényelmet előtérbe helyező felszereltség – például a teleszkópos villa és az állítható kormányszár (modellfüggően) – tökéletes egyensúlyt teremt komfort, élvezet és sokoldalú funkcionalitás között. Az új, kiváló minőségű alumínium váz nagyobb helyet biztosít az akár 50 mm széles gumikhoz 700c kerekeken, így gyorsan és kényelmesen haladhatsz, jobb tapadással és defektvédelemmel. A sárvédők, csomagtartó és kitámasztó (külön megvásárolható EQ szett részeként) egyszerűen felszerelhetők, így a CROSSWAY a mindennapi tekerések tökéletes választása. Minden modell elérhető alacsony átlépésű vázzal is, ami megkönnyíti a fel- és leszállást.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | CROSSWAY TFS IV |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 47 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour NEX DS |
| Villa típus | Tekercsrugós |
| Villa rugóút | 63 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano TY301 |
| Hajtómű fogszám | 48-38-28T |
| Hajtómű sebességszám | 3 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano CS-HG210 |
| Fogaskoszorú fogszám | 12-32T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 7 sebességes |
| Lánc | SunRace CNM 84 |
| Pedál | VP VPE-891 |
| Középcsapágy | Shimano UN101 LL123 |
| Első váltó | Shimano FD-TY510 |
| Hátsó váltó | Shimano RD-M310 |
| Váltókar | Shimano ST-EF500-L / Shimano ST-EF500-7R |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano BR-M375 |
| Féktípus | Mechanikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida CC |
| Kormány anyag | Acél |
| Kormány szélesség | 620 mm |
| Kormány emelkedés | 30 mm |
| Kormányszár | MERIDA Comp CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 90 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | Merida M2345 |
| Markolat | Merida EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Cross Sport |
| Nyeregcső | Merida Comp CC |
| Nyeregcső anyag | Alumínium |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 28" |
| Első gumi | Kenda Ambra K1278 |
| Első gumi méret | 700 x 45C |
| Hátsó gumi | Kenda Ambra K1278 |
| Hátsó gumi méret | 700 x 45C |
| Felni | Merida Comp TK |
| Első agy | Shimano TX505 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TX505 |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Férfi |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 14.3 kg |