Leírás
Tiszta, kompromisszummentes trail élmény – ez a BIG.TRAIL 500. A magabiztosságot sugárzó irányítás és a játékos kezelhetőség arra ösztönöz, hogy mindig egy kicsit tovább menj, és megtaláld a valódi flow-t az ösvényeken. A csúcsminőségű alumínium vázat strapabíró, 29"-OS terepgumik, 140 mm-es első villa és hosszú úton állítható dropper nyeregcső egészíti ki, így minden terepen magabiztosan mozoghatsz.
A BIG.TRAIL visszatért – és jobb, mint valaha! A nemzetközi mountain bike sajtó az egyik legjobb trail hardtailként tartja számon, és most továbbfejlesztettük, hogy még gyorsabb legyen felfelé, lefelé és síkon is – ami természetesen még több szórakozást jelent. Az új, progresszív geometria a korábbi generáció sikereire épít: a laposabb fejcsőszög és a hosszabb reach a legdurvább lejtőkön is stabilitást ad, míg a meredekebb nyeregszög megkönnyíti a mászást, hogy újra és újra nekivághass a lejtőknek. Frissebb, modernebb megjelenést, továbbfejlesztett védelmet és még jobb tartósságot is kapott, hogy hosszú távon is megőrizze kifinomult stílusát.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | BIG.TRAIL TFS II |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 42 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Rock Shox Psylo Silver RC |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 140 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Merida Expert TR II |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 165 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano LG300 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-48T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 10 sebességes |
| Lánc | KMC xGlide |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U6000 |
| Váltókar | Shimano CUES U6000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Sram DB4 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Sram CenterLine |
| Féktárcsa méret | 200/180 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Comp TR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 35 mm |
| Kormányszár | Merida Expert eTR II |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | Acros ICR Merida External |
| Markolat | Merida Comp TR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Expert TR II |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Minion DHF |
| Első gumi fajta | TR/EXO/Dual |
| Első gumi méret | 29 x 2.5 |
| Hátsó gumi | Maxxis Dissector |
| Hátsó gumi fajta | TR/EXO/Dual |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | Merida Comp TR |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 14.5 kg |