Leírás
A BIG.TRAIL 300 egy igazán élménydús, mégis rendkívül sokoldalú trail bringa, elképesztően kedvező áron. A progresszív geometria, a 140 mm-es hosszú rugóútú első villa és a tapadós, 2.4”-es 29”-es trail gumik tökéletes társsá teszik izgalmas ösvényeken és hosszú, kihívásokkal teli tereptúrákon egyaránt. A gazdag felszereltség és az aprólékosan kidolgozott részletek prémium megjelenést kölcsönöznek neki – a BIG.TRAIL 300 tehát nemcsak élvezetes és megbízható, hanem stílusos választás is minden terep bringás számára.
A BIG.TRAIL visszatért – és jobb, mint valaha! A nemzetközi mountain bike sajtó az egyik legjobb trail hardtailként tartja számon, és most továbbfejlesztettük, hogy még gyorsabb legyen felfelé, lefelé és síkon is – ami természetesen még több szórakozást jelent. Az új, progresszív geometria a korábbi generáció sikereire épít: a laposabb fejcsőszög és a hosszabb reach a legdurvább lejtőkön is stabilitást ad, míg a meredekebb nyeregszög megkönnyíti a mászást, hogy újra és újra nekivághass a lejtőknek. Frissebb, modernebb megjelenést, továbbfejlesztett védelmet és még jobb tartósságot is kapott, hogy hosszú távon is megőrizze kifinomult stílusát.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | BIG.TRAIL TFS II |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 40 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour XCR34 2CR |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 140 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano CUES UT-400 |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | SunRace U9 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-46T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 9 sebességes |
| Lánc | KMC xGlide |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U4000 |
| Váltókar | Shimano CUES U4000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Comp TR II |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 780 mm |
| Kormány emelkedés | 35 mm |
| Kormányszár | Merida Comp TR |
| Kormányszár átmérő | 35 mm |
| Kormányszár hossz | 40 mm |
| Kormánycsapágy | Acros ICR Merida External |
| Markolat | Merida Comp TR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Comp TR II |
| Nyeregcső átmérő | 34.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Kenda Regolith |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Kenda Regolith |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | Merida Comp CC II |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 14.8 kg |