Leírás
Fejlődés és teljesítmény, elérhető áron. A BIG.NINE 600 TR a legújabb LITE alumínium vázunkra épül, amely modern geometriát és kezelhetőséget kínál, ráadásul kényelmes és magabiztos irányítást ad a 120 mm-es SR Suntour villa, a 2.4"-os gumikhoz biztosított férőhely és a saját dropper nyeregcsövünk révén. Legyen szó gyors egynyomos ösvényekről vagy versenypályáról, remek választás a kezdéshez: a megbízható Shimano 11 sebességes váltórendszer és a hidraulikus tárcsafékek garantálják a magabiztos teljesítményt.
A cross-country hegyikerékpározás igényes világában a klasszikus merevváz továbbra is az egyik legtisztább eszköz a feladatra. A 29"-os kerekekkel szerelt BIG.NINE család karbon- vagy kétféle alumíniumvázzal is elérhető, így minden költségkeretre kínál megoldást. A legújabb CF karbon és LITE alumínium vázas BIG.NINE modern geometriát hoz megnövelt átlépési magassággal és stabilabb irányítással, hogy könnyebben boldogulj a mai, egyre keményebb pályákon. A downcountry-ra hangolt TR változatok hosszabb rugóutat, agresszív gumikat és dropper nyeregcsövet kínálnak. Kezdőknek az új BIG.NINE TFS lazább geometriát és ár-érték arányban remek összeállításokat ad, amelyek sokoldalúan használhatók terepen és azon kívül is, míg a BIG.SEVEN TFS 27.5"-os kerekekkel érkezik, hogy az alacsonyabb bringásoknak is ideális méretet biztosítson. Klasszikus XC merevvázasaink a kínálat gerincét alkotják, és megmutatják azt a hatalmas tapasztalatot és tudást, amit több mint fél évszázadnyi kerékpárgyártás során szereztünk. A BIG.NINE sorozat a modern váztechnológia, a részletekre való odafigyelés és a kézműves minőség szimbiózisát jelképezi, amely a „Made in Taiwan” igazi értelmét adja.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | BIG.NINE TR LITE III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 47 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour Raidon 34 2CR |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 120 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Merida Expert TR II |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | SunRace CS-UX400 EA5 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-50T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 11 sebességes |
| Lánc | KMC xGlide |
| Középcsapágy | Samox BSA 24mm EB2401 |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U6000 |
| Váltókar | Shimano CUES U6000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano MT200 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 180/180 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | Merida Expert CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 760 mm |
| Kormány emelkedés | 10 mm |
| Kormányszár | Merida Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 60 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR Merida External |
| Markolat | Merida Comp TR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Comp TR |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | Merida Comp CC II |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-HM-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |