Leírás
A BIG.NINE 7000 a karbonváz könnyedségét és a Shimano Deore Di2 villámgyors elektronikus váltását kombinálja, hogy valódi cross-country sebességet kínáljon. A magabiztos, határozott geometria és a 29 colos kerekek gyors, 2.4”-os Maxxis gumikkal párosulnak, így a bringa a versenypályán és az ösvényeken is egyaránt otthonosan mozog. A Fox 32 Step Cast villa 100 mm finoman szabályozott rugóutat biztosít, így a legdurvább terepen is precíz irányíthatóságot nyújt.
A cross-country világában a klasszikus merevfarú kerékpár továbbra is az egyik legtisztább és leghatékonyabb választás. A BIG.NINE sorozat 29”-os kerekekkel és karbon vagy kétféle alumínium vázzal készül, hogy minden költségvetéshez megfelelő megoldást kínáljon. A legújabb CF karbon és LITE alumínium modellek modern geometriával, nagyobb átlépési magassággal és stabilabb kezelhetőséggel rendelkeznek, hogy megfeleljenek a mai versenypályák kihívásainak. A TR változatok hosszabb rugóúttal, agresszívebb gumiköpenyekkel és dropper nyeregcsővel még lejtősebb terepre is készen állnak. A kezdők számára a frissített BIG.NINE TFS lazább geometriát és sokoldalú felszereltséget kínál, míg a BIG.SEVEN TFS 27.5”-os kerekei az alacsonyabb testalkatú bringások számára nyújtanak ideális méretet. A BIG.NINE sorozat a modern váztechnológia, aprólékos kidolgozottság és több mint fél évszázados gyártási tapasztalat tökéletes szimbiózisa.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | BIG.NINE CF3 III |
| Anyag | Karbon |
| Vázméret | 41 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Fox 32 SC Performance |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano Deore M6100 |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | Shimano Deore M6100 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-51T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 12 sebességes |
| Lánc | KMC X12 |
| Középcsapágy | Shimano BB-MT-501 |
| Hátsó váltó | Shimano Deore DI2 M6250 |
| Váltókar | Shimano Deore DI2 M6250 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano SLX M7100 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT54 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 760 mm |
| Kormány emelkedés | 0 mm |
| Kormányszár | MERIDA Team CC III |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 60 mm |
| Kormányszár dőlésszög | -6° |
| Kormánycsapágy | Acros ICR Merida Integrated |
| Markolat | Merida Comp TR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Prologo Akero R PAS |
| Nyeregcső | FSA SL-K |
| Nyeregcső anyag | Karbon |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon Race |
| Első gumi fajta | 3C/MaxxTerra/EXO |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon Race |
| Hátsó gumi fajta | 3C/MaxxTerra/EXO |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | MERIDA Expert TR |
| Első agy | Shimano TC500-B |
| Első agy méret | 110 x 15 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TC500-MS-B |
| Hátsó agy méret | 148 x 12 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 10.9 kg |