Leírás
A legújabb alumínium vázunk frissített geometriát kapott, így még magabiztosabb terepezést kínál. A minőségi, 120 mm-es RockShox Judy villa garantálja a rengeteg mókát terepen, míg a gördülékeny 29”-os kerekek és a tapadós, nagy térfogatú Maxxis 2,4”-os gumik sima, kényelmes futást biztosítanak. A Shimano CUES váltórendszer széles áttételtartományt kínál egy egyszerű, biztonságos egytányéros megoldással. A hidraulikus tárcsafékek pedig minden körülmény között megbízható fékerőt adnak, így készen állsz bármilyen ösvényre.
A cross-country világában a klasszikus merevfarú kerékpár továbbra is az egyik legtisztább és leghatékonyabb választás. A BIG.NINE sorozat 29”-os kerekekkel és karbon vagy kétféle alumínium vázzal készül, hogy minden költségvetéshez megfelelő megoldást kínáljon. A legújabb CF karbon és LITE alumínium modellek modern geometriával, nagyobb átlépési magassággal és stabilabb kezelhetőséggel rendelkeznek, hogy megfeleljenek a mai versenypályák kihívásainak. A TR változatok hosszabb rugóúttal, agresszívebb gumiköpenyekkel és dropper nyeregcsővel még lejtősebb terepre is készen állnak. A kezdők számára a frissített BIG.NINE TFS lazább geometriát és sokoldalú felszereltséget kínál, míg a BIG.SEVEN TFS 27.5”-os kerekei az alacsonyabb testalkatú bringások számára nyújtanak ideális méretet. A BIG.NINE sorozat a modern váztechnológia, aprólékos kidolgozottság és több mint fél évszázados gyártási tapasztalat tökéletes szimbiózisa.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | BIG.NINE TFS V |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 37 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | Rock Shox Judy Gold RL |
| Villa típus | Levegős |
| Villa rugóút | 120 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano CUES U6000 |
| Hajtómű fogszám | 32T |
| Hajtómű sebességszám | 1 sebességes |
| Hajtókar hossz | 170 mm |
| Fogaskoszorú | SunRace ZX11 |
| Fogaskoszorú fogszám | 10-50T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 11 sebességes |
| Lánc | KMC xGlide |
| Pedál | VP VPE-891 |
| Középcsapágy | Shimano MT500 |
| Hátsó váltó | Shimano CUES U6000 |
| Váltókar | Shimano SL-MT500-IL / Shimano CUES U6000 |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Shimano M4100 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 180/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA Expert CC |
| Kormány anyag | Alumínium |
| Kormány szélesség | 720 mm |
| Kormány emelkedés | 10 mm |
| Kormányszár | MERIDA Comp CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 50 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 7° |
| Kormánycsapágy | FSA NO.55R/57 |
| Markolat | Merida Comp TR |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | Merida Comp SL |
| Nyeregcső | Merida Comp TR IV |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | Maxxis Rekon Race |
| Első gumi méret | 29 x 2.4 |
| Hátsó gumi | Maxxis Rekon Race |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.4 |
| Felni | Merida Comp CC II |
| Első agy | Shimano QC300 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano QC300-HM |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2026 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 13.8 kg |