Leírás
A 2022-es MERIDA Big.Nine 20-2X egy belépőszintű, 29 colos alumínium vázas hardtail kerékpár, amely ideális választás kezdő és hobbi terepkerékpárosok számára. A Big.Nine TFS III váz felegyenesedett geometriája kényelmes testtartást biztosít, csökkentve a hát alsó részére nehezedő terhelést. A belső kábelvezetés letisztult megjelenést kölcsönöz a kerékpárnak, valamint védelmet nyújt a kábeleknek a szennyeződésekkel szemben.
A kerékpár SR Suntour XCT30 HLO teleszkópos villával van felszerelve, amely 100 mm-es rugóúttal és lockout funkcióval rendelkezik, lehetővé téve a villa merevvé tételét sima terepen történő haladáskor. A Shimano 2x8 sebességes váltórendszer széles áttételtartományt kínál, megkönnyítve a különböző terepviszonyokhoz való alkalmazkodást.
A Big.Nine 20-2X megbízható hidraulikus tárcsafékekkel van ellátva, amelyek kiváló fékerőt és modulációt nyújtanak minden időjárási körülmény között. A Merida K1080 gumik kiváló tapadást és gördülékeny haladást biztosítanak, míg a Merida Sport Comfort nyereg és a 690 mm széles kormány kényelmes irányítást tesznek lehetővé. Ez a modell tökéletes választás azok számára, akik megbízható és kényelmes MTB kerékpárt keresnek mindennapi használatra és hétvégi túrákra egyaránt.
Paraméterek
| VÁZ | --------------- |
| Váz típusa | BIG.NINE TFS III |
| Anyag | Alumínium |
| Vázméret | 47 cm |
| FELFÜGGESZTÉS | --------------- |
| Villa | SR Suntour XCT30 HLO |
| Villa típus | Tekercsrugós |
| Villa rugóút | 100 mm |
| HAJTÁS | --------------- |
| Hajtómű | Shimano FC-M315-2 |
| Hajtómű fogszám | 36-22T |
| Hajtómű sebességszám | 2 sebességes |
| Hajtókar hossz | 175 mm |
| Fogaskoszorú | SUNRACE CSM668 |
| Fogaskoszorú fogszám | 11-32T |
| Fogaskoszorú sebességszám | 8 sebességes |
| Lánc | SUNRACE M84 |
| Pedál | VP VPE-891 |
| Középcsapágy | FSA TH-7420ST-W |
| Első váltó | Shimano FD-M315-TS |
| Hátsó váltó | Shimano RD-M360 |
| Váltókar | Micro Shift TS39-2L / Micro Shift TS39-8R |
| FÉK | --------------- |
| Fék | Power DS100 |
| Féktípus | Hidraulikus tárcsafék |
| Féktárcsa | Shimano RT10 |
| Féktárcsa méret | 160/160 mm |
| KORMÁNY | --------------- |
| Kormány | MERIDA CC |
| Kormány szélesség | 690 mm |
| Kormány emelkedés | 15 mm |
| Kormányszár | MERIDA CC |
| Kormányszár átmérő | 31.8 mm |
| Kormányszár hossz | 90 mm |
| Kormányszár dőlésszög | 6° |
| Kormánycsapágy | MERIDA M2345 |
| Markolat | MERIDA EC |
| NYEREG | --------------- |
| Nyereg | MERIDA SPORT COMFORT |
| Nyeregcső | MERIDA CC |
| Nyeregcső átmérő | 30.9 mm |
| KERÉK | --------------- |
| Kerékméret | 29" |
| Első gumi | MERIDA K1080 |
| Első gumi méret | 29 x 2.2 |
| Hátsó gumi | MERIDA K1080 |
| Hátsó gumi méret | 29 x 2.2 |
| Felni | MERIDA CC |
| Első agy | Shimano TX505 |
| Első agy méret | 100 x 9 mm |
| Első agy típus | CenterLock |
| Hátsó agy | Shimano TX505 |
| Hátsó agy méret | 135 x 9 mm |
| Hátsó agy típus | CenterLock |
| Küllőszám | 32 |
| KIEGÉSZÍTŐK | --------------- |
| EBIKE JELLEMZŐK | --------------- |
| EGYÉB ADATOK | --------------- |
| Nem | Nemtől független |
| Évjárat | 2022 |
| Teherbírás | 135 kg |
| Súly | 14.48 kg |